fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Każdy z nas czasami musi odświeżyć wygląd swojego mieszkania. Jak wiadomo remont to dość ekstremalna sytuacja, w której bałagan, osadzający się pył czy rozlana farba mogą sprawić nam wiele kłopotów. Gdy posiadamy cenne przedmioty lub drogie meble warto się zastanowić nad ich odpowiednim zabezpieczeniem przed zniszczeniami. W tym celu warto przemyśleć rozwiązanie, jakim jest przechowalnia mebli. Z pomocą mogą przyjść magazyny Self Storage, które idealnie nadają się do takich zadań.

Podczas remontu każda nasza rzecz jest narażona w mniejszym lub większym stopniu na różnego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia. O ile małe rzeczy jesteśmy w stanie schować lub powierzyć komuś z rodziny, to w przypadku mebli możemy mieć nie lada problem z ich odpowiednim zabezpieczeniem.

Co może się stać z naszymi meblami podczas remontu?

W zasadzie paleta zniszczeń na jakie są narażone nasze meble i rzeczy jest bardzo szeroka:

  • zniszczenie od uderzenia
  • zabrudzenia po rozlanej farbie
  • rozpuszczona faktura mebli i przebarwienia po upadku różnego rozcieńczaczy na ich powierzchnię
  • zapylenie faktury mebli podczas tarcia gładzi
przechowalnia mebli w Katowicach

To tylko kilka możliwych scenariuszy. W dodatku gdy remont powierzamy osobom trzecim lub firmom nigdy nie możemy być w 100% pewni, że ekipa którą wynajęliśmy będzie uważać na nasze meble podczas prac remontowych. Tak naprawdę każda profesjonalna firma remontowa zazwyczaj i tak prosi o opróżnienie remontowanych pomieszczeń na czas swojej pracy, aby nie uległy one zniszczeniu.

Co możemy zrobić?

Przechowalnia mebli to doskonałe rozwiązanie w takich sytuacjach, dzięki któremu nie będziemy musieli zagracać swojego domu lub mieszkania oraz zdobędziemy pewność, że naszym meblom oraz innym rzeczom nie stanie się nic złego.

Jakie warunki powinna spełniać przechowalnia mebli aby nasze rzeczy były bezpieczne?

gdzie przechować meble w Katowicach?

Dzisiaj możemy znaleźć wiele rozwiązań magazynowych na rynku, z których możemy skorzystać podczas remontu naszego domu. Jednak zawsze musimy zwrócić uwagę czy takie pomieszczenia spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Tylko tak będziemy mieli pewność, że nasze rzeczy są odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

Na co warto zwrócić uwagę?

  • temperatura powietrza i suche warunki – meble, szczególnie te z wysokiej półki powinny mieć zapewnioną stałą temperaturę powyżej 15ºC, dzięki czemu nie narazimy ich na zniszczenia spowodowane np. przez wilgoć lub wysokie i niskie temperatury. Warto pamiętać, że poszczególne gatunki drewna inaczej reagują na różne temperatury powietrza. Czasem przechowywanie ich w zbyt niskich temperaturach może doprowadzić nawet do spękania ich struktury.
  • Ochrona przeciw gryzoniom – przechowalnia mebli, na którą się zdecydujemy musi posiadać odpowiednią ochronę przed gryzoniami. Niestety wiele magazynów nie jest odpowiednio zabezpieczona przed wizytą nieproszonych gości. W takim wypadku możemy po remoncie zastać w magazynie ponadgryzane meble, a takie zniszczenia już bardzo trudno naprawić.
  • Ochrona przeciwpożarowa – każdy magazyn do przechowywania mebli powinien być zabezpieczony przed pożarem.
  • Ochrona magazynu i monitoring – Nawet najlepszy magazyn spełniający wszystkie powyższe warunki lub inne pomieszczenie, które chcemy przeznaczyć na przechowanie naszych mebli nie spełni swojej funkcji, gdy nie będzie zapewniał odpowiedniej ochrony przed włamaniami. Właściwie taki magazyn może stać się smakowitym kąskiem dla potencjalnych złodziei, którzy tylko czekają na okazję. Dlatego zawsze zwróćmy uwagę czy przechowalnia mebli jest odpowiednio zabezpieczona pod tym kątem.

Gdzie znajdę bezpieczną przechowalnię mebli w Katowicach?

Katowice to jedna z większych aglomeracji miejskich w Polsce i tutaj również możemy znaleźć miejsce, w którym bezpiecznie przechowamy swoje meble podczas remontu naszego mieszkania.

self storage

W tej roli idealnie sprawią się boksy magazynowe, które posiadamy w swojej ofercie do wynajęcia dla naszych klientów. Magazyn self storage Pol Box przy ul. Dulęby 7 może służyć Państwu, jako bezpieczna i funkcjonalna przechowalnia mebli w Katowicach.

Nasze magazyny spełniają wszystkie niezbędne standardy bezpieczeństwa, a także całodobową ochronę przed włamaniami w postaci sieci monitoringu oraz stróża nocnego. Z nami zabezpieczysz swoje meble oraz inne rzeczy.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu.

Zobacz jeszcze nasz drugi wpis, z którego dowiesz się jeszcze więcej na temat przechowywania mebli w czasie remontu