fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Magazyn self storage, znany do tej pory jedynie ze Stanów Zjednoczonych i państw zachodniej Europy, powoli zdobywa coraz większą popularność również w Polsce. Jest on doskonałym pomysłem na to, aby móc przechować nadmiar rzeczy, gdy już nie starcza na nie miejsca w domu. Pytanie tylko brzmi czy można w nim przechować również meble?

1. Czym są magazyny self storage?

Zanim jednak odpowie się na to pytanie, najpierw trzeba sobie zadać zupełnie inne. Chodzi oczywiście o to, czym one właściwie są? Czym się charakteryzują i jakie są ich cechy?

Magazyn self storage lub jak często jest nazywany również mianem hotel dla naszych rzeczy, to specjalne boksy o różnych wymiarach, które zamykane są na kłódkę.

Najczęściej występują w formie niewielkich komórek i mają do nich dostęp jedynie ich właściciele. Z reguły mieszczą się poza miastem, na dużej przestrzeni, na ogół są także zadaszone. Termin ich wynajęcia zależy właściwie od właścicieli rzeczy do przechowania.

2. Czy można w nich trzymać meble?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna, oczywiście, że tak. Nasze magazyny self storage są przygotowane do tego, aby móc przechowywać w nim dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Najczęściej boksy magazynowe na Śląsku, lecz i w innych rejonach Polski służą do przechowywania rzeczy na czas remontów, co powoduje, że trzymane są w nich najprzeróżniejsze rzeczy.

3. Czy to na pewno bezpieczne?

Wiele osób ma jednak w dalszym ciągu wątpliwości i nie ufa do końca temu, czy meble na pewno takie przechowywanie odpowiednio dobrze zniosą. W końcu będą stały w hali magazynowej, w miejscu, gdzie meble raczej się nie powinny znaleźć. Mogą bowiem szybko ulec uszkodzeniu, co oznaczać będzie konieczność ich wyrzucenia.

Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest nieco inna. Po pierwsze nasz samoobsługowy magazyn self storage w Katowicach, to miejsce przede wszystkim bardzo czyste. Gwarantujemy, że nasze boksy są czyste oraz nie ma w nich żadnych problemów np. z wilgocią. Nasz boksy są oczywiście całkowicie szczelne, czyli nie ma w nich ani wilgoci, ani nie przedostaje się tam woda.

Dużo osób ma wątpliwość, co się dzieje z meblami, lecz też i innymi rzeczami w takiej hali podczas lata. W końcu każdy wie, że blaszana hala bardzo mocno się nagrzewa od słońca. Czy wysoka temperatura nie jest czynnikiem destrukcyjnym dla przechowywanych w takich warunkach mebli? Jak się okazuje zupełnie nie, ponieważ boksy, jak i cała hala, cały czasy trzymają optymalną temperaturę, bez znaczenia czy jest to środek lata, czy też zimy. Ponadto blaszane konstrukcje boksów self storage znajdują się wewnątrz dużej hali magazynowej, co dodatkowo zabezpiecza ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

4. A co z kradzieżami?

Innego typu obawą jest możliwość kradzieży znajdujących się z boksu rzeczy, w tym oczywiście mebli. W końcu jest to boks niepilnowany oraz znacznie oddalony od naszego miejsca zamieszkania. Powoduje to, że nie ma się możliwości stałego kontrolowania, czy aby na pewno zawartość boksu nadal jest na miejscu.

Oczywiście tego typu obawy możemy szybko rozwiać. Nasze magazyn samoobsługowy w Katowicach posiadają szereg zabezpieczeń przed włamaniem. Możemy do nich zaliczyć choćby system całodobowego monitoringu, odpowiednie zabezpieczenia mechaniczne oraz profesjonalną ochronę sprawowaną przez stróża nocnego na terenie magazynu.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat dostępnych przestrzeni i rzeczy jakie możemy w nich schować zadzwoń lub napisz do nas, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb.