fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Boksy magazynowe, które coraz częściej pojawiają się w kraju nad Wisłą to usługa, która od dawna jest rozpowszechniania m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii czy krajach zachodniej Unii Europejskiej. Magazyny typu self storage są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby każdego, kto potrzebuje mniejszych przestrzeni magazynowych. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie dlaczego warto korzystać z boksów magazynowych i jakie korzyści płyną z ich użytkowania.

boksy magazynowe Katowice

Co znajdę w tym artykule?

 1. Co to jest Self Storage?
 2. Co można przechowywać w magazynach samoobsługowych?
 3. Jakie warunki panują w self storage?
 4. Magazyn samoobsługowy jako alternatywa dla innych rozwiązań.
 5. Co warto wiedzieć przed wynajęciem boksu magazynowego?

Co to jest Self Storage?

Coraz bardziej popularne magazyny samoobsługowe to nic innego jak przestrzenie magazynowe o mniejszych metrażach i przestrzeniach niż zwyczajowe magazyny, które są przeznaczone dla większych podmiotów. Zazwyczaj magazyn samoobsługowy może posiadać wielkość powierzchni od 1 do 10m2, dzięki czemu można wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Boksy magazynowe pozwalają na przechowanie swoich rzeczy w całkowicie bezpiecznych warunkach, a dostęp do nich jest możliwy 24h na dobę dzięki zastosowaniu dedykowanych kart magnetycznych.

Co to jest Self Storage?

Sam wygląd self storage może być zróżnicowany i najczęściej zależy od materiałów, jakie zostały użyte do jego wykonania. Jeżeli chodzi o nasze boksy magazynowe w Katowicach to są to w pełni bezpieczne pomieszczenia wykonane z ognioodpornych materiałów, a ich powierzchnia kształtuje się od 1,5m2 do 8m2. Wszystkie nasze pomieszczenia typu self storage są wyposażone w szczelne drzwi zabezpieczone odpowiednimi systemami antywłamaniowymi i możemy korzystać z nich w każdej chwili bez względu na dzień tygodnia czy godziny otwarcia biura.

Co można przechowywać w magazynach samoobsługowych?

Bardzo często słyszymy pytania o to, co można przechowywać w naszych magazynach i trzeba przyznać, że jest to jak najbardziej zasadne pytanie, na które warto szczegółowo odpowiedzieć. W zasadzie możliwości przechowywania rzeczy są bardzo szerokie i tak naprawdę łatwiej będzie powiedzieć czego nie możemy przechowywać, co bardzo ułatwi nam korzystanie z naszego Self-Storage.

Aby to wyjaśnić podamy listę rzeczy których nie powinniśmy przechowywać w naszej przestrzeni magazynowej.

 1. Zwierzęta – z oczywistych powodów w magazynach self storage nie przechowamy wszelkich zwierząt. Powody są chyba oczywiste i każdy sobie zdaje sprawę z faktu, jaką niewyobrażalną traumą może okazać dla każdego zwierzaka zostawienie go w tak małym pomieszczeniu, bez opieki i troski, którą należy obdarzać każdą istotę żyjącą. Próby przechowania zwierząt w naszym magazynie self storage w Katowicach są surowo zabronione, co określamy szczegółowo w naszym regulaminie korzystania z naszych magazynów.
 2. Pojazdy mechaniczne – wszelkie pojazdy mechaniczne typu motocykle czy skutery możemy przechowywać w self storage jedynie pod warunkiem wcześniejszego spuszczenia paliwa. W przeciwnym razie będzie to niemożliwe z uwagi na fakt, iż zatankowane pojazdy stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa magazynu.
 3. Substancje chemiczne i stwarzające zagrożenie – z uwagi na bezpieczeństwo, w magazynach samoobsługowych nie powinno się przechowywać różnych chemikaliów,w szczególności substancji toksycznych i niebezpiecznych dla środowiska. Jeżeli jednak posiadamy środki chemiczne nie stwarzające zagrożeń dla otoczenia i chcemy je przechować możemy skontaktować się z pracownikami naszych boksów magazynowych w Katowicach i ustalić czy nasze materiały będą akceptowalne.
 4. Rośliny – w naszym katowickim magazynie samoobsługowym nie powinniśmy również przechowywać roślin z uwagi na nieodpowiednie warunki do przechowywania roślin, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, podlewania, a przede wszystkim dostępu do promieni słonecznych, których w naszych boksach po prostu nie ma. Roślin nie powinno się przechowywać boksach samoobsługowych również w uwagi na wilgoć którą generują. Oczywiście w razie wątpliwości możemy skontaktować się z pracownikami naszego biura.
 5. Żywność – niestety jest to kolejny produkt, którego nie powinniśmy przechowywać w boksach magazynowych z uwagi na ich krótki termin ważności. Wyjątek stanowią produkty spożywcze z długą datą przydatności do spożycia oraz odpowiednio zabezpieczone.
 6. Narkotyki / rzeczy z nielegalnego źródła – surowo zabronione jest umieszczanie w naszych boksach magazynowych wszelkich substancji psychoaktywnych i narkotyków, a także rzeczy z nielegalnego źródła np. kradzieży.

Jakie warunki panują w boksach magazynowych Self-Storage?

Nasze magazyny samoobsługowe w Katowicach są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dlatego rzeczy przechowywane w nich są całkowicie bezpieczne. Aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo nasza hala mieszcząca się przy ulicy Dulęby 7 jest pod stałą kontrolą ochrony przeciwpożarowej. Regularnie przeprowadzamy również deratyzację i dezynsekcję naszej hali, co skutecznie chroni nasze pomieszczenia przed gryzoniami i wszelkimi insektami.

boksy magazynowe Śląsk

W naszej hali panuje stała temperatura, a w miesiącach zimowych zapewniamy ogrzewanie naszych boksów Self-Storage, dzięki czemu minimalna temperatura w środku boksu wynosi 17oC. Środek boksu jest czysty i suchy i zapewnia optymalne warunki magazynowania dla większości rzeczy, takich jak meble, książki, rowery, dokumenty, sprzęt agd/rtv i wiele, wiele innych.

Czy boksy magazynowe to dobra alternatywa dla innych rozwiązań tego typu?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna i możemy ją oprzeć na opiniach naszych zadowolonych klientów, którzy już wypróbowali taką formę magazynowania. Często boksy magazynowe porównuje się do małych pomieszczeń takich, jak piwnice czy garaże, w których często trzyma się różne rzeczy. Jednak w porównaniu z tymi tradycyjnymi rozwiązaniami magazyny samoobsługowe, mają wiele zalet, jakich nie możemy przypisać piwnicom czy garażom.

Przede wszystkim, ani piwnica, ani garaż nie gwarantuje nam stałej ochrony przed włamywaczem lub pożarem, a także innymi warunkami zewnętrznymi. Praktyka i doświadczenie wielu osób pokazuje, że piwnice czy garaż nie są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. W tego typu pomieszczeniach raczej nie zostawimy wartościowych rzeczy, na które mogą połasić się złodzieje.

Inny problem to warunki panujące wewnątrz. Piwnice w starych blokach lub kamienicach często są narażone na wilgoć oraz buszujące gryzonie czy insekty, podobnie sytuacja wygląda w garażach. Nasze boksy magazynowe stanowią swoisty hotel dla rzeczy, w którym panują dogodne warunki, stała ochrona oraz bezpieczne warunki zewnętrzne.

Jeżeli posiadamy piwnicę czy własny garaż to oczywiście można takie rozwiązanie wziąć pod uwagę, jeżeli jednak zastanawiamy się nad wynajęciem odpowiedniej przestrzeni to boksy mogą stanowić niezwykle atrakcyjną propozycję również pod względem kosztów, które są porównywalne z wynajmem garażu czy piwnicy, nie mówiąc już o większych inwestycjach takich, jak magazyn do wynajęcia.

O czym warto pamiętać przed wynajęciem boksu magazynowego self storage?

Zalecamy zapoznanie się z regulaminem naszego magazynu w Katowicach, gdzie szczegółowo zamieszczamy informacje dotyczące korzystania z naszych boksów self-storage. Do najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać możemy wymienić:

 • Z boksów mogą korzystać osoby pełnoletnie, zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze
 • Boksy magazynowe są wynajmowane na czas określony lub też czas nieokreślony w zależności od potrzeb i charakteru potrzeb klienta
 • Biuro naszej firmy jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13, ale istnieje możliwość umówienia się na konkretny termin po uprzednim telefonie
 • Dostęp do każdego boksu umożliwia dedykowana karta magnetyczna,
 • Boksy należy utrzymywać w należytym porządku i zostawić uprzątnięte przed jego zdaniem
 • Nasz magazyn Self Storage Katowice umożliwia klientom dostęp do wózka widłowego, z którego można skorzystać po okazaniu stosownych uprawnień. Istnieje też możliwość dodatkowego umówienia operatora wózka widłowego, który pomoże w załadunku lub rozładunku Państwa rzeczy
 • Nasze hale są ubezpieczone przed różnymi zdarzeniami losowymi ale w swoim zakresie klienci mogą skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia swoich rzeczy pozostawionych w naszych boksach
 • Dostęp do naszych boksów samoobsługowych mają tylko nasi klienci 24/h – 7 dni w tygodniu.

Podsumowanie:

Jak widać, nowatorskie rozwiązanie jakim są bez wątpienia boksy magazynowe self storage posiada wiele zalet, a korzystanie z nich jest niezwykle opłacalne. Bezpieczeństwo i komfortowe warunki korzystania z magazynów samoobsługowych sprawiają, że są one doskonałą alternatywą dla innych rozwiązań tego typu. Jeżeli szukasz hotelu dla swoich rzeczy w Katowicach zapraszamy Cię do kontaktu, dzięki czemu dowiesz się więcej szczegółów na temat naszego magazynu na położonego w samym centrum Górnego Śląska. Zapraszamy do kolejnych artykułów, które już niebawem znajdziesz na naszym blogu na stronie boksy-magazynowe.pl.