fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Z przenoszeniem, przechowywaniem czy magazynowaniem różnych rzeczy, spotkał się chyba już każdy z nas. Nieważne czy ma to miejsce w naszej pracy czy też podczas przeprowadzki na na nowe mieszkanie. Umiejętne pakowanie i wykorzystanie wszelkich dostępnych przestrzeni pozwoli nam szybciej i efektywniej zrealizować swój cel. Jak zrobić to profesjonalnie? Jak i czym wypełnić puste przestrzenie naszych kartonów aby nasze rzeczy były maksymalnie zabezpieczone? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

magazyn katowice

Jeżeli stoisz przed decyzją o przeprowadzce, musisz gdzieś przechować swoje rzeczy firmowe, takie jak dokumenty, różnego rodzaju sprzęty itp. musisz na samym początku zastanowić się nad strategią pakowania. Na pierwszy rzut oka tego typu problem może wydawać się trywialny, o ile nie masz wielu rzeczy do przewiezienia. W przeciwnym razie lepiej dobrze przewidzieć nasze logistyczne decyzje w tym zakresie. Od czego zacząć?

W czym najlepiej przechować swoje rzeczy?

Karton stanowi jeden najlepszych sposobów na przechowywanie rożnych rzeczy. Począwszy od książek i starych dokumentów, a na sprzęcie rtv i ubraniach kończąc. Oczywiście decydując się na ten rodzaj pakunku musimy pamiętać aby był on czysty, suchy i posiadał odpowiednie rozmiary dla pakunku który chcemy w nim przechować. Czasem może się wydawać, że np. dla naszej garderoby i różnego rodzaju tekstyliów wystarczy mocny worek i po sprawie. Oczywiście może się tak zdarzyć choć nasze ubrania najpewniej ulegną pognieceniu.

W dodatku jeżeli przenoszenie naszych rzeczy odbywa się w niekontrolowanych przez nas warunkach (np. przez firmę transportową), to może się zdarzyć że worek zostanie rozerwany, przez co narazi nasze tkaniny na ubrudzenie rozlanym olejem czy innymi brudami, mniej lub bardziej zagrażającymi naszym ubraniom. Bezwzględnie jednak należy pamiętać aby nasze odświętne i bardziej eleganckie stroje typu suknie, fraki czy garnitury przechowywać w specjalnych pokrowcach, które zapewnią im odpowiedni poziom ochrony.

Oczywiście kartony mogą służyć do przenoszenia i przechowania różnego rodzaju przedmiotów, np. porcelany i innych podatnych na rozbicia przedmiotów. Do ich zniszczenia może dojść w szczególności gdy nie wypełnimy wolnych przestrzeni powstających podczas pakowania przedmiotów o nieregularnym kształcie. W tym celu powinniśmy pamiętać o ich wypełnieniu. Możemy tu się posłużyć np. różnego rodzaju tekstyliami i tkaninami, które i tak chcemy spakować. Oczywiście w przypadku ich barku możemy użyć gazet, pianki oraz innych wypełniaczy. Bardzo cenne przedmioty warto dodatkowo owinąć folią bąbelkową, a jeżeli wymaga tego sytuacja użyć specjalnych skrytek lub kasetek na wartościowe przedmioty.

self storage

Wracają do kartonów należy pamiętać, żeby brać siły na zamiary. Czasem zdarza się, że upychamy do dużych kartonów wiele książek, dokumentów i rożnego rodzaju papierów. Głównie ze względów na ich łatwe układanie w kartonie, zapominając jednak o istotnym czynniku. Wadze papieru, który do lekkich nie należy. W takim wypadku możemy mieć spore problemy podczas przenoszenia kartonów. Dlatego na książki i papiery warto wybrać stosunkowo małe kartony, najlepiej wyposażone po bokach w wygodny uchwyt, ułatwiający ich przenoszenie.

Transport – czyli jak przewozić bezpiecznie swoje rzeczy?

Jeśli posiadamy stosunkowo mało rzeczy do przewiezienia, to może nam wystarczyć nasz samochód osobowy. Jednak w przypadku większej ilości rzeczy lub gdy ich gabaryty są stosunkowo duże, trzeba przemyśleć inne opcje. Najrozsądniej wybrać usługę którejś z firm transportowych z Twojej okolicy. Możliwości jest wiele i jeżeli zależy Ci na bezpiecznym transporcie warto postawić na profesjonalnych przewoźników, którzy dodatkowo pomogą Ci w załadowaniu i rozładowaniu rzeczy. W przypadku bardzo cennych przedmiotów możemy dodatkowo przemyśleć ubezpieczenie ich podczas transportu, co zabezpieczy nas przed stratą spowodowaną ich uszkodzeniem podczas przewozu.

Znajdź swoim rzeczom bezpieczne miejsce do przechowania.

Jeżeli potrzebujesz miejsca dla swoich rzeczy, warto przemyśleć dostępne dla Ciebie rozwiązania. W naszej firmie dysponujemy magazynem w Katowicach typu self storage. Nasze przestrzenie magazynowe są dostępne 24/h i mogą stanowić dla Ciebie doskonałą alternatywę dla mniej bezpiecznych rozwiązań typu piwnica czy niemonitorowany garaż. Jeżeli szukasz więcej informacji na ten temat odwiedź zakładkę oferta na naszej stronie lub przeczytaj wpis na naszym blogu „Boksy magazynowe – czym są i dlaczego warto z nich skorzystać?