fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Wiele osób szuka dziś pomysłu na założenie swojej działalności w niszy, która jeszcze nie została wyeksplorowana i może dać miejsce w ścisłej czołówce branży. Jeżeli i Ty zastanawiasz się nad takimi rozwiązaniami może warto pomyśleć nad otworzeniem swojego własnego magazynu self storage. Ten sektor biznesu tak naprawdę dopiero rozwija się w naszym kraju i budzi coraz większe zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i osób prywatnych szukających dla siebie odpowiednich rozwiązań magazynowych.

Co znajdę w tym artykule?

  • Jak rozwija się branża Self Storage w Polsce i na Świecie?
  • Jak można wykorzystać boksy magazynowe w swoim biznesie?
  • Jak powinien wyglądać magazyn self storage?
  • Gdzie zamówić boksy magazynowe?

Jak rozwija się branża Self Storage?

Jeżeli interesujemy się tematem magazynów self storage to w pierwszej linii powinniśmy ocenić, jak branża się rozwija i czy ta nisza jest rozwojowa. Tu warto oprzeć się na statystykach, które pokazują, że jest to biznes ciągle rozwojowy zyskujący coraz bardziej na popularności.

W USA, Europie, Australii czy Japonii boksy magazynowe są już stosowane od dawna, a ich potencjał jest ceniony zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W Polsce ten rodzaj usług coraz częściej przebija się do świadomości klientów, a w dobie powszechnego dostępu do wszelkiego rodzaju dóbr i sprzętów rośnie potrzeba posiadania dodatkowego miejsca magazynowego wśród wielu osób.

Wystarczy podeprzeć się statystykami najbardziej popularnej przeglądarki aktualnych trendów, jaką jest Google Trends, która wyraźnie wskazuje na rosnący potencjał tej niszy biznesu.

jak rozwija się branża self storage

Jak widać fraza „Self Storage” jest jest coraz częściej wyszukiwana przez użytkowników, co pokazuje, że świadomość tego typu usług rośnie i można się spodziewać jej dalszego rozwoju. To w zestawieniu z wciąż niską konkurencją w branży magazynów samoobsługowych może posłużyć za zbudowanie pozycji jednego z liderów branży w przyszłości, co jest bardzo trudne i kosztowne do zrealizowania w innych bardziej popularnych sektorach.

Jak można wykorzystać boksy magazynowe w swoim biznesie?

Rozwiązań dla biznesu opartego o boksy magazynowe jest, co najmniej kilka.

Najbardziej popularnym kierunkiem dla tego typu biznesu jest wynajem boksów self storage, jako przestrzeni magazynowych dla klientów. Z tego typu przestrzeni mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i małe oraz średnie biznesy. Więcej o tym czym są boksy magazynowe i jak można z nich skorzystać możesz przeczytać w innym artykule na naszym blogu pt. Boksy magazynowe – czym są i dlaczego warto z nich skorzystać? Najczęściej w tego typu magazynach możemy przechować różnego rodzaju sprzęt sportowy, opony samochodowe, meble, rowery, czy pamiątki, które nie mieszczą się już w naszym mieszkaniu.

Tego typu rozwiązanie jest wygodne i bezpieczne, a ich koszt pozostaje relatywnie niski.

Innym rozwiązaniem może być potrzeba zbudowania własnego magazynu na potrzeby firm i jej pracowników. W takich magazynach np. firma budowlana może bezpiecznie i wygodnie przechowywać swój sprzęt i udostępniać do niego dostęp tylko uprawnionym pracownikom. Tego typu zastosowań jest o wiele więcej i warto je wykorzystywać w wielu sytuacjach i różnych biznesach.

Jak powinien wyglądać magazyn self storage?

Podczas prac nad stworzeniem idealnego magazynu self storage warto wziąć pod uwagę wiele czynników oraz dobrze zastanowić się nad efektywnym rozplanowaniem przestrzeni, którą chcemy przeznaczyć pod budowę boksów magazynowych.

self storage dla biznesu

W tym celu warto podeprzeć się doświadczeniem i opinią firmy, która profesjonalnie zajmuję się planowaniem, produkcją oraz stawianiem magazynów self storage. Tak jak przy budowie domów niezwykle ważna jest prawidłowa ocena sytuacji i prawidłowe rozpoznanie poszczególnych możliwości ale i przeszkód, które na etapie stawiania konstrukcji mogą przysporzyć problemów lub nawet uniemożliwić odpowiedniej realizacji zlecenia.

Dlatego już na etapie tworzenia projektu firma musi zapoznać się z miejscem lub jego szczegółowym planem, w którym ma powstać magazyn self storage. Dzięki temu realizacja zlecenia przebiegnie szybko i bez zakłóceń, co pozwoli także na redukcje kosztów w trakcie stawiania naszego magazynu.

Równie ważne jest trafny wybór materiałów, dzięki którym stworzymy wygodne i bezpieczne boksy odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, takie jak niska temperatura, wilgoć czy nawet pożar.

Firma zajmująca się produkcją tego typu magazynów powinna stosować sprawdzone i mocne materiały, które zabezpieczą w maksymalnym stopniu rzeczy naszych klientów przed zniszczeniem.

Dlatego warto przedyskutować ich użycie jeszcze przed przystąpieniem do realizacji zlecenia.

Gdzie zamówić boksy magazynowe Self Storage?

Gdy chcemy zbudować swój pierwszy magazyn self storage, warto zastanowić się nad firmą, która podejmie się zlecenia i zrealizuje je nie tylko szybko ale i precyzyjnie. W naszej firmie stawiamy na sprawdzone rozwiązania w tym zakresie stosowane na całym świecie. PolBox Konstrukcje Magazynowe to firma, która potrafi szybko i bezpiecznie przeprowadzić całe zlecenie począwszy od fazy projektu i konsultacji z klientem, na szybkim i profesjonalnym postawieniu konstrukcji kończąc.

self storage

Nasza firma posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów self storage, poparte dziesiątkami postawionych magazynów w Polsce i Europie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty na stronie Self Storage dla Firm oraz do kontaktu, podczas którego chętnie pomożemy zaprojektować Ci Twój własny magazyn Self Storage.