fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Sezon letni już w pełni, jednak wielu z nas wciąż zastanawia się, jak spędzić swój okres urlopowy. Niektórzy z nas swoje wolne planują przeznaczyć na remont mieszkania. Zdarza się również, że niektórzy planują urlop na 2-3 tygodnie, w czasie których zleca remont firmie zewnętrznej, aby ominął ich dyskomfort związany z pracami budowlano-remontowymi. Co jednak zrobić z naszymi rzeczami, aby nie uległy usterkom?

Dlaczego warto pomyśleć o magazynowaniu swoich rzeczy podczas remontu mieszkania?

Jeżeli myślisz o remoncie swojego mieszkania bezpieczeństwo pamiątek, sprzętu rtv, agd, mebli i wielu innych rzeczy może stać się sporym wyzwaniem, dlatego warto przemyśleć możliwości, które pomogą Ci je odpowiednio zabezpieczyć. Nietrudno wyobrazić sobie sytuacje w których nasze cenne meble, dywany czy kanapy zostają zalane farbą, a drogi sprzęt hi-fi ulega usterce podczas przypadkowego upadku. Wielu z nas posiada w mieszkaniu też biżuterię, pieniądze czy inne kosztowności, które warto odpowiednio zabezpieczyć przed losowymi przypadkami czy nawet kradzieżą. Co w takim wypadku zrobić? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, na magazynowanie swoich rzeczy, którym warto przyjrzeć się z bliska zanim zdecydujesz się na któryś z nich.

Czy piwnica to odpowiednie miejsce na rzeczy podczas remontu?

Do najczęściej wybieranych rozwiązań można zaliczyć zniesienie swoich rzeczy do piwnicy. Oczywiście może to być odpowiednie rozwiązanie w przypadku gdy mamy w niej odpowiednio dużo miejsca. Jednak do największych wad tego rozwiązania możemy zaliczyć warunki, jakie panują w tego typu pomieszczeniach. Warto wziąć pod uwagę brak odpowiedniej ochrony przed gryzoniami, które mogą ponadgryzać nasze dokumenty lub meble, nie wspominając o częstych włamaniach do tego typu pomieszczeń.

A może by tak wszystko w pudła i owinąć folią?

Jednym z rozwiązań jest na czas remontu schowanie wszystkiego do pudeł i owinięcie większych rzeczy takich jak mebli w folią lub papierem. O ile mamy niewiele rzeczy, a meble nie stanowią większego problemu to rozwiązanie może wydawać się skuteczne i całkiem praktyczne. Jednak w rzeczywistości rozdarcie kartonu czy folii może nastąpić w każdej chwili. Problem może też stanowić zagracenie naszego mieszkania, co spowoduje problem poruszania się po nim i przeprowadzenia skutecznego i szybkiego remontu.

Czy garaż, jako magazyn na rzeczy to dobry pomysł?

Garaż może okazać się świetnym rozwiązaniem do przechowania naszych rzeczy. Sęk w tym, że niestety większość z nas nie dysponuje własnym pomieszczeniem tego typu. Gdy jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego rozwiązania, to rzeczywiście możemy w nim przechować sporo rzeczy pod warunkiem, że nie stoi w nim akurat nasz samochód. Jeżeli podczas remontu, zdecydujemy się wylecieć na wakacje, a samochód zostawić w garażu to może on skutecznie ograniczyć nasze możliwości magazynowe w takim miejscu. Problem może też stanowić bezpieczeństwo. Niestety włamania do garażu to wciąż jedno z najbardziej popularnych przestępstw w Polsce. Oczywiście można się przed nim zabezpieczyć jednak koszt systemów ochronnych garażu może mocno nadwyrężyć nasz budżet.

A może poprosić rodziców lub znajomych?

Czasem możemy spróbować przechować swoje rzeczy u kogoś z rodziny lub znajomych o ile dysponują oni odpowiednią powierzchnią w swoim mieszkaniu. Może to wydawać się dobrym pomysłem, tylko wtedy gdy nasze rzeczy nie będą nikomu przeszkadzały. Jednak w momencie gdy ilość naszych rzeczy jest stosunkowo duża, to może warto przemyśleć ten pomysł choćby ze względu na fakt skutecznego utrudnienia warunków mieszkalnych naszych rodziców czy znajomych.

Boxy self storage, jako rozwiązanie problemów magazynowych podczas remontu.

Innym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z wygodnych boxów self storage pełniących rolę bezpiecznych magazynów, w których bez problemu przechowamy swoje dokumenty, drogi sprzęt rtv/agd, komputery, rowery, sprzęt narciarski, różnego rodzaju kosztowności czy nawet meble. Boxy magazynowe będą idealnym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach z wielu powodów.

boxy self storage

Przede wszystkim zapewniają pełne bezpieczeństwo naszych rzeczy. W dobrze zaprojektowanych i wykonanych boksach magazynowych panuje stała temperatura i odpowiednie warunki powietrza zabezpieczające nasze rzeczy przed wilgocią oraz zbyt suchym powietrzem. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze dokumenty, cenne książki czy inne podatne na warunki atmosferyczne rzeczy nie będą narażone na nieodwracalne zniszczenia.

Innym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie takiego rozwiązania jest stały monitoring, mocne zabezpieczenie boksów, system ochrony przeciwpożarowej, mocna konstrukcja samych boksów, a także ochrona stróża w godzinach nocnych, gwarantująca odpowiednie bezpieczeństwo naszych rzeczy, przed włamywaczami i pożarem.

Ponadto magazyny self storage PolBox w Katowicach są bardzo konkurencyjne cenowo, a także posiadają w swojej ofercie boksy o różnych powierzchniach, dzięki czemu możesz dopasować wielkość boksu do swoich potrzeb, w czym z pewnością pomoże Ci nasz doświadczony i wykwalifikowany personel.

Podsumowanie:

Jeżeli masz przed sobą remont i nie chcesz drżeć o swoje rzeczy w jego trakcie lub nie masz możliwości ich przechowania poza swoim mieszkaniem zadzwoń do nas i sprawdź jak boxy magazynowe mogą Ci pomóc w rozwiązaniu swojego logistycznego problemu w trakcie prac remontowych.

ps. Zastanawiasz się co to jest Self Storage? Zobacz nasze artykuł: Boksy Magazynowe – Czym są i dlaczego warto z nich korzystać?