fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Przeprowadzki dość często stanowią skomplikowane przedsięwzięcie pod względem logistycznym. W domach na co dzień gromadzi się mnóstwo przedmiotów, a im dłużej się mieszka tym więcej rzeczy musimy spakować w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Niezbędnym asortymentem podczas tego procesu są kartony, które zazwyczaj są potrzebne w dużej ilości. W tym miejscu nasuwa się pytanie – skąd je wziąć i które z nich nie rozpadną się przy próbie ich podniesienia?

Jak zdobyć kartony na przeprowadzkę

Kartony z marketu

Istnieje kilka możliwości, z jakich możemy skorzystać podczas poszukiwań obowiązkowego przedmiotu potrzebnego do przeniesienia naszych rzeczy. Pierwszym miejscem, w którym możemy odnaleźć darmowe kartony są dużej sklepy np. Lidl czy Biedronka. Wystarczy podejść do kilku najbliższych punktów i zapytać sprzedawcę, kasjera lub inną osobę pracującą w markecie o możliwość zabrania pustych kartonów po produktach spożywczych z magazynu.

Warto też zwrócić się z podobną prośbą do pracowników sklepów budowlanych, takich jak chociażby Obi czy Castorama, szczególnie, gdy zależy nam na kartonach o większych rozmiarach. Dzięki informacji na temat dostawy towaru do danego sklepu możemy zwiększyć swoją szansę na otrzymanie darmowych kartonów. Możesz również poprosić pracownika o odłożenie dla ciebie kartonów w przypadku przybycia dostawy.

Spróbuj poszukać online

Drugim miejscem, w którym możemy zdobyć kartony jest internet. Jeśli nie zależy nam na konkretnych rozmiarach możemy poszukać ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych. Gumtree czy Olx są jednymi z najpopularniejszych miejsc w sieci, w których można, między innymi otrzymać rzeczy za darmo.

self storage Śląsk

Wystarczy użyć odpowiedniego filtra dla swojej okolicy i zacząć wyszukiwać darmowych kartonów. Kolejnym adresem internetowym wartym uwagi jest Freegle, który charakteryzuje się oferowaniem wyłącznie darmowych artykułów. Z pewnością znajdziecie tu mnóstwo pudełek o różnych wymiarach, które tylko czekają na to, aby móc zostać użyte na nowo.

Rodzina i znajomi

Jeszcze jednym źródłem godnym zainteresowania są sąsiedzi i znajomi. Dość często zdarza się, iż sami mają w domach mnóstwo pudełek i kartonów, z którymi często nie mają co zrobić. Można więc zwrócić się do nich z zapytaniem o tekturowe kubiki. Ta metoda nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty, jednak warto jej spróbować.

Firma przeprowadzkowa

Istnieje również dość często pomijana możliwość, a mianowicie zdobycie kartonów od firmy przeprowadzkowej. Jeśli korzystamy z pomocy takiej firmy bardzo często oferują one wynajem pudeł w cenie przeprowadzki. Niektóre przedsiębiorstwa oferują takie udogodnienie co może bardzo nam pomóc. Należy jednak zwrócić uwagę na to czy pudła nie są dodatkowo płatne, aby nie narazić się na większe koszta w trakcie zmiany miejsca zamieszkania.

Gdzie umieścić swoje rzeczy na czas przeprowadzki?

W trakcie przeprowadzki może pojawić się jeszcze jeden problem – przestrzeń. Dość często zdarza się, iż pomiędzy momentem wyprowadzenia się a zamieszkania w nowym miejscu mija kilka dni, tygodniu, a nawet miesięcy. W takich momentach zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do wynajęcia pokoju czy mieszkania albo spędzenia tego czasu u rodziny lub znajomych. Nie zawsze jednak mamy możliwość zabrania ze sobą całego naszego dobytku. W takich okolicznościach dobrze sprawdzą się samoobsługowe magazyny, których jest coraz więcej.

Samoobsługowy magazyn Katowice

Ideą self storage jest zapewnienie przestrzeni magazynowej dla każdego i stała się bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych. W Polsce również rośnie zainteresowanie tego typu rozwiązaniem. Taki magazyn możemy znaleźć w wielu większych miastach, jak chociażby w Poznaniu, Łodzi czy w Katowicach. Jego użytkowanie jest bardzo wygodne, ponieważ dostęp do niego jest oferowany 24/h przez cały tydzień.

Magazyny oferują odpowiednio duże przestrzenie, schludne, czyste i w odpowiedniej cenie. Samoobsługowy magazyn Katowice PolBox jest jednym z pierwszych tego typu przestrzeni i cieszy się dużą popularnością, ze względu na to, iż jego boksy są strzeżone a co za tym idzie – produkty w nich zawarte są zabezpieczone. Dodatkowo, przestrzenie tego typu są zabezpieczone przed pożarem i panuje w nich temperatura pokojowa przez cały sezon grzewczy. Self storage stanowi więc bardzo korzystne rozwiązanie pomocne w trakcie przeprowadzki.