fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Sezon urlopowy w pełni i wielu z nas jeżeli jeszcze nie była to pewnie lada moment wybierze się na zasłużone wakacje. W takim momencie często myślimy o odpowiednim zabookowaniu miejsc w hotelu lub rezerwacji poszczególnych atrakcji w czasie urlopu. Oczywiście to zrozumiałe. Jednak czasem warto się zastanowić również nad bezpieczeństwem naszego mieszkania lub domu w momencie gdy my będziemy nawet tysiące kilometrów od niego. Co zrobić aby zabezpieczyć nasze miejsce zamieszkania i wszystkie drogocenne rzeczy przed wakacyjnymi włamywaczami?

Zanim odpowiemy na pytanie jak zabezpieczyć swoje rzeczy przed kradzieżą, zastanówmy się czy problem w ogóle istnieje i należy się go obawiać? Okazuje się, że tak, a sam proceder włamań do naszych domostw wciąż się nasila i ma odzwierciedlenie w liczbach. Przykładowo w całym 2020 roku mieliśmy w Polsce 74 tysiące przypadków włamań. Tyczy się to zarówno naszych mieszkań i domów, jak i budynków mieszkalnych będących w trakcie budowy. Jak wskazuje policja jest to o 3,1 tys. więcej włamań niż w roku poprzednim. (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/liczba-przestepstw-w-polsce-w-2020-r-mniejsza-wzrost-liczby-zabojstw/xbpjs4t,79cfc278)

Niepokojący jest fakt, że złodziei nie zraziła pandemia i to że w 2020 roku rzadziej opuszczaliśmy swoje mieszkania i domy. Tym bardziej może zastanawiać wzrost tego typu przestępstw w naszym kraju.

Jak zatem zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Jak widzisz problem istnieje i warto się przed nim odpowiednio zabezpieczyć. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to aby zniwelować ryzyko włamania do naszego domu lub mieszkania i warto wziąć chociaż niektóre z nich pod uwagę w tym zakresie.

System alarmowy i inne zabezpieczenia technologiczne.

W obecnych czasach istnieje wiele funkcjonalnych rozwiązań technologicznych umożliwiających odpowiednie zabezpieczenie swojego domostwa przed nieproszonymi gośćmi.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest z pewnością zastosowanie systemu alarmowego w połączeniu z monitoringiem. Wiele urządzeń tego typu można dziś połączyć z odpowiednimi aplikacjami w naszym smartfonie, dzięki czemu będziemy mieli stały podgląd na nasz dom. Dodatkowo aplikacje tego typu w inteligentny sposób powiadamiają nas w momencie gdy wykryją zagrożenie. Dzięki temu mamy praktycznie natychmiastową możliwość reakcji i powiadomienia odpowiednich służb lub np. sąsiadów czy rodziny.

Oprócz alarmów i systemów monitorujących możemy również zadbać o nasze drzwi i okna. Warto zabezpieczyć swoje drzwi wyposażając je w dobrej jakości zamek uniemożliwiający łatwe wtargnięcie do środka naszego domu.

Jednak jak pokazują statystyki, do większości włamań dochodzi przez okna. Dlatego ich zabezpieczeniu warto poświęcić szczególną uwagę. Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż odpowiednich rolet antywłamaniowych, które złodziejom trudno sforsować. Ten rodzaj zabezpieczenia sprawdzi się przede wszystkim w domach wolnostojących lub mieszkaniach na parterze czy nawet pierwszym piętrze.

Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie coraz bardziej popularnych inteligentnych rozwiązań dla domu, jak choćby automatycznego włącznika światła. Jego działanie polega na automatycznym włączaniu światła w naszym domu w wieczornych porach, dzięki czemu daje znak potencjalnym złodziejom, że dom nie jest pusty.

Rodzina i sąsiedzi

Innym sposobem na zminimalizowanie ryzyka włamania będzie poproszenie kogoś z rodziny lub naszego sąsiada o „doglądanie” naszego mieszkania lub domu podczas naszej nieobecności. To szczególnie przydatna opcja, gdy na montaż odpowiednich systemów i innych zabezpieczeń nie mamy już czasu lub wystarczających środków.

W tym wypadku możemy poprosić znajomego sąsiada lub kogoś z rodziny, aby profilaktycznie, każdego wieczoru zajrzał do naszego domu, szczególnie w porach wieczornych.

Gdzie przechować drogocenne rzeczy na czas naszego wyjazdu?

Wspomniane zabezpieczenia mają dużą skuteczność w ochronie naszego majątku i domostwa przed włamaniem. Co jednak zrobić gdy nie mamy już czasu na instalację odpowiednich zabezpieczeń, a także nie mamy kogo poprosić o doglądanie mieszkania.

W takim wypadku istnieje jeszcze możliwość przechowania najbardziej drogocennych przedmiotów w bezpiecznym miejscu na czas naszego wyjazdu.

Najczęściej drogocenne rzeczy są małych rozmiarów, choć nawet meble o sporych gabarytach można dziś łatwo przewieźć w bezpieczne miejsce. W tym celu możemy skorzystać z pomocy naszej rodziny, przyjaciół lub wykorzystać np. specjalne magazyny samoobsługowe Self Storage.

W naszych boksach magazynowych dostępnych przy ul. Dulęby 7 w Katowicach mamy wiele boksów dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu schowasz tu zarówno drogą biżuterię, dokumenty, obrazy, ubrania, rowery, narty, jak i drogie meble. W naszym magazynie dysponujemy ochroną przeciwpożarową, odpowiednim zabezpieczeniem przed gryzoniami i wilgocią oraz pełen monitoring wraz z ochroną stróża nocnego, dzięki czemu możemy zagwarantować Tobie i Twoim rzeczom w pełni bezpieczne warunki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych boksów zadzwoń pod numer telefonu 516 202 602 lub napisz do nas wiadomość beatapolbox@interia.com. Chętnie podpowiemy Ci rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.

Podsumowując

Jak widać problem włamań do mieszkań lub naszych domów jest obecny i niestety w Polsce liczba tego typu przypadków wciąż się powiększa. Dotyczy to szczególnie okresu wakacyjno-urlopowego, choć tak naprawdę każdy, nawet kilkudniowy wyjazd może stanowić okazję dla potencjalnych złodziei. W tym wypadku warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszego domu i cennych rzeczy. Mamy nadzieję, że w naszym artykule podpowiedzieliśmy Ci, z jakich rozwiązań warto skorzystać dzięki czemu odpowiednio zabezpieczysz swoją nieruchomość przed tego typu zdarzeniami.

Jeżeli masz inne skuteczne pomysły na zabezpieczenie domu i swoich rzeczy w podczas wyjazdu i wakacji podziel się nim w komentarzu pod naszym artykułem.