fbpx

Monitoring boksów 24h

Dostęp do boksu 24h 7 dni w tygodniu

Zadzwoń teraz

+48 516 202 602

Nurkowanie to wyjątkowa i piękna dyscyplina sportowa, którą pasjonuje się coraz więcej osób. Jednak pojawia się tu czasem wcale nie taki niebagatelny problem z kwestią sprzętu do nurkowania, a bardziej w zasadzie z jego rozmiarami….

Sprzęt do nurkowania w domu

No właśnie – to wcale nie jest dobry pomysł, aby przechowywać swój sprzęt do nurkowania w domu. Przede wszystkim bowiem taki sprzęt jest relatywnie naprawdę kosztowny, dlatego też stanowi całkiem dobrą okazję dla każdego złodzieja. Szkoda zaś niepotrzebnie narażać się na takie ryzyko – tym bardziej, że złodziej zapewne nie poprzestanie wówczas tylko i wyłącznie na sprzęcie do nurkowania i zainteresuje się również innymi sprzętami w domu.

Co więcej jednak – jak zostało to wspomniane na wstępie, zasadniczo sprzęt do nurkowania nie jest też rzeczą małą mogącą się spokojnie zmieścić gdzieś w szafce nocnej. A używany jest tylko z okazji wyjazdów, które przecież nie mają wcale miejsca cały czas. Często zatem najzwyczajniej w świecie taki sprzęt generalnie się nigdzie nie mieści i są z nim różne problemy, na co skarżą się domownicy. Problem nabiera intensywności, kiedy to w zasadzie okazuje się, że każdy z domowników pasjonuje się nurkowaniem i posiada własną skrzynię sprzętu… Co jednak można innego zrobić?

Boksy magazynowe typu self storage – doskonałe rozwiązanie

Otóż warto się zastanowić nad rozwiązaniem, jakie stanowią boksy magazynowe o typie self storage. Jak wygląda taka przechowalnia rzeczy? Generalnie są to po prostu pomieszczenia magazynowe o różnych wielkościach zaopatrzone w specjalne drzwi antywłamaniowe i antyogniowe, które otwierane są najczęściej za pomocą personalnego czytnika kart magnetycznych. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

1) bezpieczeństwo – najważniejsza kwestia

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że te boksy self storage są praktycznie niedostępne dla żadnego złodzieja. Nie dość, że znajdują się pod stałym monitoringiem, to jeszcze zaopatrzone są w specjalne systemy antywłamaniowe. Co więcej, jak zostało to wspomniane wcześniej, każdy ma swoją własną kartę magnetyczną, bez której niemożliwe jest otwarcie danego boksu. W zasadzie takie pomieszczenia self storage można pod kątem bezpieczeństwa porównać nieco do sejfów, przy czym tutaj mamy do czynienia z większą powierzchnią no i ze swobodnym dostępem do przechowywanych rzeczy.

2) stały dostęp do sprzętu

No właśnie – to jest kolejna doskonała zaleta self storage. Tutaj możemy po prostu dostać się do sprzętu, kiedy tylko potrzebujemy go, zupełnie niezależnie od pory dnia, nocy, czy nawet od tego, czy biuro w zasadzie jest zamknięte, czy też nie.

3) odpowiednie warunki

Warto jeszcze podkreślić, że każdy sprzęt, aby się nie zniszczył, musi być przechowywany w odpowiednich warunkach. Oznacza to ni mniej ni więcej właśnie to, że musi tam byś sucho, temperatura powinna być utrzymana ma poziomie dwudziestu kilku stopni itp. Dlatego właśnie warto pomyśleć o boksach magazynowych. Tam bowiem panują naprawdę dobre warunki, czego nie da się niestety powiedzieć o piwnicy albo pomieszczeniu gospodarczym gdzieś na dole bloku czy domku.

Wynajem boksu self storage

Jak zatem widać zasadniczo takie rozwiązanie naprawdę całkiem dobrze prosperuje i się w wielu przypadkach opłaca. Pytanie jednak pojawia się, jak w ogóle wynająć taki boks typu self storage? Otóż zasadniczo nie jest to trudne – wystarczy znaleźć po prostu odpowiednią firmę, a w każdym większym mieście na pewno się ona znajduje. Warto jednak zaznaczyć, że większość tego typu przechowalni rzeczy określa, że prawo do odbioru rzeczy, do włożenia ich oraz generalnie do zarządzania boksem mają wyłącznie osoby pełnoletnie.

Warto w tym momencie jeszcze zaznaczyć, że do naszej dyspozycji jest cała przestrzeń, jaką wynajęliśmy – boksy mają różną wielkość. W związku z tym możemy zagospodarować ją jak chcemy o ile oczywiście nie zamierzamy przechowywać wewnątrz substancji niebezpiecznych czy innych zabronionych regulaminem skrytek. Możemy jednak włożyć tam rzeczy, które jakoś nam zawadzają w domu. Warto jeszcze dodać, że skrytki można wypożyczyć na czas nieokreślony lub określony.